linia top

Zastosowania usługi MassFax w praktyce

Faks internetowy MassFax to niezwykle skuteczne, potężne narzędzie biznesowe, które skierowane jest zarówno do małych, jak i średnich firm zainteresowanych nowoczesną obsługą firmowej korespondencji faksowej. Jego zastosowania ograniczone są tylko i wyłącznie Twoją wyobraźnią.

W marketingu - jako narzędzie nowoczesnego marketingu - skuteczne i efektywne!

Fax, w przeciwieństwie do korespondencji email, trzeba przeczytać zanim się wyrzuci.Tradycyjny faks, jeśli zaadresowany jest do konkretnej osoby (decyzyjnej), zanim do niej trafi, bardzo często przechodzi przez ręce pracownika. Tradycyjny fax, z tradycyjnej maszyny, w przeciwieństwie do korespondencji email, nie jest tak łatwo wysłać. W związku z tym, ilość faksów reklamowych jaką otrzymujemy jest (w stosunku do emaili) stosunkowo niewielka. Fax, w przeciwieństwie do korespondencji email, zazwyczaj dotyczy spraw ważnych, często strategicznych z punktu widzenia prowadzonej działalności, nie cierpiących zwłoki.
Te wszystkie oraz wiele innych faktów sprawiają, iż dzięki przemyślanej i dobrze zaprojektowanej Kampanii FaxMailing-owej, jesteście Państwo w stanie osiągnąć ponadprzeciętne zwroty z inwestycji w pozyskiwanie klientów dzięki zastosowaniu usługi MassFax.

Faks internetowy w zastosowaniach mobilnych

Już nigdy faks tradycyjny nie będzie Państwa przywiązywał do konkretnej lokalizacji. Dzięki wykorzystaniu sieci Internet, zarówno usługa MassFax, jak i odebrane wiadomości, dostępne są z każdego miejsca na ziemi, gdzie tylko istnieje dostęp do Internetu i własnej poczty email.
Jeszcze nigdy wysyłanie i odbieranie faksów nie było tak proste i niezależne od miejsca pobytu. Dzięki technologii MassFax, jesteście Państwo w stanie wysłać i odebrać fax praktycznie z każdego zakątka świata, tak łatwo jak korespondencje email. Do wysłania faksu potrzebujemy wyłącznie komputera i połączenia z Internetem. Jest to rozwiązanie dzięki któremu możemy wysłać pilny fax, nawet będąc na delegacji.

Jeszcze nigdy praca działu handlowego nie była tak łatwa. Usługa MassFax, czyni z przenośnego komputera handlowca, prawdziwe Wirtualne Biuro. Ile razy zdarzyło się Państwu mieć kłopoty z wysłaniem albo odebraniem faksu w podróży? Znacznie łatwiej możemy uzyskać połączenie z internetem, na przykład wykorzystując internet mobilny przez sieci komórkowe, niż szukać miejsca gdzie można "faxon küld" (Węgry), lähettää telekopio (Finlandia), enviaron por fax (Hiszpania), czy fax zenden(Holandia). Fax z komputera, przez internet jest naprawdę rozwiązaniem dla Ciebie!

W biurze - jako zamiennik faksu tradycyjnego

Faks internetowy MassFax jest idealnym rozwiązaniem problemów związanych z obsługą korespondencji praktycznie w każdym biurze, bez względu na jego wielkość. Poza oczywistymi aspektami używania MassFax, takimi jak możliwość jednoczesnego przyjmowania i wysyłania wielu faksów, brakiem zajętości linii, czy brakiem problemów z kończącym się papierem / tonerem, usługa MassFax rozwiązuje także inne, istotne problemy występujące w tradycyjnym rozwiązaniu faksowym:

Archiwizacja i trwałość dokumentów:
• każdy fax jest automatycznie zeskanowany, co umożliwia dowolną, elektroniczną metodę archiwizacji dokumentów. Dodatkowo, na życzenie Klienta, kopie bezpieczeństwa archiwizowane mogą być przez Operatora usługi MassFax.
Zarządzanie dokumentami, wyszukiwanie:
• dzięki swej elektronicznej formie, faksy otrzymane z systemu MassFax w niezwykle łatwy sposób dają się katalogować, przypisywać do poszczególnych Klientów, integrować z systemami CRM, czy choćby przechowywać wraz z resztą korespondencji na komputerze przenośnym. Dzięki zastosowaniu zunifikowanego nazewnictwa plików istnieje także możliwość prostego i szybkiego wyszukiwania faksów.
Bezpieczeństwo poufnych danych.
Bezpieczeństwo informacji rozpatrywać należy w dwóch aspektach – bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego:
• Od strony bezpieczeństwa wewnętrznego, dzięki kierowaniu istotnych dla firmy informacji bezpośrednio do osoby decyzyjnej, zarządu czy właściciela, ogranicza się obieg informacji poufnych wewnątrz organizacji. Proces ten wspomagany jest także poprzez przydzielanie kilku niezależnych numerów faxu i zdefiniowania ich jako publicznych (np. fax w postaci korespondencji email przychodzi do całego działu handlowego) oraz poufnych – fax przychodzi do Prezesa i jego zaufanego pracownika.
• Od strony bezpieczeństwa zewnętrznego, a co za tym idzie możliwości przechwycenia wiadomości fax poprzez podsłuchanie linii telefonicznej, usługa MassFax gwarantuje Państwu, dzięki swoim zabezpieczeniom poziom bezpieczeństwa porównywalny z poziomem większości banków udostępniających zarządzanie kontem za pomocą strony www.

Monitoring informacji, kontrola jakości obsługi Klienta:
• Dzięki MassFax, w prosty sposób jesteśmy w stanie monitorować całą korespondencję przychodzącą i wychodzącą, w celu np. kontroli jakości obsługi Klienta.

W księgowości - sprawny przepływ dokumentów

Jednym z najważniejszych efektów, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu faksu internetowego MassFax w dziale księgowości jest poza oczywistą oszczędnością czasu, znaczna poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa. Eliminuje to również konieczność korzystania z narzędzi takich jak faktoring czy windykacja należności, wobec których wysyłanie przypomnień jest znacznie tańsze.
Faks internetowy MassFax idealnie nadaje się do wysyłania dokumentów typu księgowego takich jak faktura, informacja o wystawieniu faktury, monit czy wezwanie do zapłaty. Dzięki możliwości automatyzacji wysyłki, wygenerowanie nawet 1000 dokumentów w ciągu kilku minut, na podstawie bazy z danymi źródłowymi staje się banalnie proste. Każda przeterminowana należność w naszej firmie wymaga sfinansowania, więc przypominanie o należnościach kontrahentom zwykle jest przydatną i korzystną możliwością. Nie należy również zapominać, że budujemy w ten sposób wizerunek firmy, w której sprawy finansowe traktowane są z należytą starannością.

Dzięki dostarczeniu Dłużnikowi lub Klientowi informacji o stanie jego zadłużenia w sposób autorytatywny (mamy potwierdzenie doręczenia), eliminujemy jedną z najczęstszych wymówek – „nie dostałem od Was faktury”.

Współpraca z systemami księgowymi - dzięki technologii MassFax możliwe jest takie skonfigurowanie systemu księgowego, aby wygenerowanie nawet 1000 wezwań na podstawie pliku źródłowego w formacie Excel lub CSV zajmowało kilka minut, a koszt skutecznego przesłania jednego faksu, przy ograniczeniu jego długości wynosił kilka groszy.

Inne zastosowania

Zamów usługę i skontaktuj się z nami po jej wdrożeniu. Podziel się informacją na temat tego, w jaki sposób faks internetowy MassFax ułatwił Twoją codzienną pracę.