linia top

FAQ

 

Jak działa usługa?

Wykorzystywana przez nas autorska technologia umożliwia jednoczesne przyjmowanie na skrzynkę email oraz wysyłanie z niej wielu faksów w tym samym czasie z wykorzystaniem jednego numeru telefonu. Takie rozwiązanie sprawia, iż numer faksowy MassFax nigdy nie jest zajęty, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie i wysłanie kolejnego dokumentu bez oczekiwania na zakończenie aktualnie trwającego procesu wysyłki faksu.

Czym jest MassFax?

MassFax jest nowoczesną usługą z pogranicza telekomunikacji i informatyki. Sedno jej działania polega na skojarzeniu numeru telefonicznego publicznej sieci telekomunikacyjnej (PSTN) z nowoczesnymi serwerami telekomunikacyjnymi MassFax.

Jak odebrać fax?

Odbiór faksów równie łatwy, jak korespondencji email. Jedynym warunkiem odbierania faksów poprzez MassFax jest dostęp do Internetu, dowolnie wskazany adres email oraz program komputerowy odczytujący pliki w formacie PDF. Aby otrzymać fax, nie trzeba nic instalować ani dodatkowo konfigurować. W ramach usługi Użytkownik wybiera swój własny 9-cio cyfrowy, stacjonarny numer telefoniczny będący niezależną, wirtualną linią faksową.
Twój numer faxu nie jest nigdy zajęty. Wykorzystywana przez nas autorska technologia, umożliwia jednoczesne przyjmowanie na skrzynkę email w tym samym czasie wielu połączeń faksowych z wykorzystaniem jednego numeru telefonu. Takie rozwiązanie sprawia, iż numer MassFax nigdy nie jest zajęty, dzięki czemu możliwe jest odbieranie kolejnych dokumentów bez oczekiwania na zakończenie aktualnie trwającego procesu. W efekcie jeżeli ktoś wyśle fax (z urządzenia tradycyjnego) na numer MassFax, dokument dotrze w czasie rzeczywistym na wskazane skrzynki email bez jakiegokolwiek udziału człowieka.
Zarządzanie usługą w pełni poprzez Panel Klienta MassFax. Po otrzymaniu faksu to Użytkownik zdecyduje, czy otrzymany dokument wydrukować, zapisać i zarchiwizować na dysku twardym komputera, przesłać dalej lub po prostu usunąć. Użytkownik, jako Administrator usługi, może nią w sposób płynny zarządzać i dowolnie, w zależności od potrzeb, ustawiać adresy email do odbioru faksów - wystarczy wprowadzić nowe adresy w Panelu Klienta MassFax (Usługi -> Faxy -> Ustawienie faxu -> Adresy email) i zatwierdzić dokonaną zmianę w konfiguracji.

Jak wysłać fax?

Aby wysłać faks, nie potrzebujesz faksu tradycyjnego – wystarczy tylko email. MassFax pozwala na efektywną i wygodną obsługę korespondencji faksowej poprzez skrzynkę poczty elektronicznej. Innymi słowy, aby wysłać lub odebrać faks wystarczy tylko email. Technologia MassFax opiera się o konwersję sygnału faksu tradycyjnego do postaci pliku PDF i odwrotnie, pliki PDF, DOC, GIF, XLS konwertuje na sygnał faksu tradycyjnego. Wysyłanie faksów może odbywać się na dwa alternatywne sposoby: z Panelu Klienta MassFax (web2fax) lub bezpośrednio z maila faksowego (email2fax).Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z usługi według własnych upodobań i preferencji.

Wysyłanie z Panelu web2fax

Wysyłka z Panelu web2fax jest bardzo prosta. Klient otrzymuje od nas LOGIN i HASŁO do swojego konta. Po zalogowaniu wpisuje numer faksu odbiorcy, wybiera dokument, który chce przesłać – w postaci pliku PDF, MS Office (doc, xls), lub pliku graficznego, a następnie jednym kliknięciem realizuje wysyłkę.
Szczegółową Instrukcję wysyłania faksów web2fax znajdziesz tutaj.

Wysyłanie poprzez konto poczty email

Wysyłkę poprzez konto poczty email wprowadziliśmy głównie dla wygody użytkowników. Przecież nie zawsze jest czas, żeby logować się do swojego konta. W tym przypadku konstruuje się zwykłego maila z dołączonym jako załącznikiem plikiem, który chcemy wysłać, a następnie wysyła fax tak samo, jak czyni się to z korespondencją mailową.
WAŻNE !!! Adresy email, z których planowane jest wysyłanie faksów, należy wcześniej zdefiniować w Panelu Klienta MassFax. Po zalogowaniu na swoim koncie należy wybrać zakładkę Usługi -> Faksy -> Ustawienie faksu -> email2fax i wprowadzić adresy do wysyłania. Aby wysłać fax, należy przygotować email i skierować go na adres w formacie:numer_faksu@e-fax.com.pl (np. 0525524321@e-fax.com.pl). W załączniku należy umieścić plik z treścią faksu. Załącznik może być w następujących formatach:
• Word (.doc).
• PDF (.pdf).
• Excell (.xls).
• PowerPoint (.ppt).
• Pliki graficzne (.tif, .gif, .jpg, .png, .bmp).

Prawidłowe formaty numeru faksu:
• dla połączeń do numerów stacjonarnych: 0 + nr kierunkowy + numer lokalny np. 0525524321@e-fax.com.pl
• dla połączeń międzynarodowych: 00 + kod kraju + numer telefonu.
• dla połączeń do sieci komórkowych: 0 + nr komórki.

Szczegółową Instrukcję wysyłania faksów email2fax znajdziesz tutaj.

Jaka jest różnica między MassFax a tradycyjną korespondencją faksową?

Sposób transmisji danych powoduje, że MassFax jest usługą gwarantującą niezwykle wysoką jakość odbieranych i wysyłanych faksów. Po odebraniu połączenia następuje identycznie jak w przypadku aparatów stacjonarnych, negocjowanie maksymalnej obsługiwanej przez urządzenia prędkości transmisji oraz odbiór wiadomości faksowych. Otrzymana wiadomość błyskawicznie konwertowana jest przez system do postaci PDF oraz wysyłana, przy wykorzystaniu bezpiecznej infrastruktury, na przypisane konto pocztowe. Wszystkie powyższe czynności dzieją się automatycznie, w czasie rzeczywistym, bez jakiegokolwiek udziału człowieka.

Czy usługa MassFax jest przeznaczona wyłącznie dla firm?

Faks internetowy MassFax, ze względu na swą funkcjonalność może być wykorzystywany zarówno przez firmy jak i osoby fizyczne. Jedynym warunkiem korzystania z usługi jest dostęp do Internetu.

Jaki jest poziom bezpieczeństwa Państwa usługi?

Bezpieczeństwo wiadomości wysyłanych poprzez MassFax jest nieporównywalnie wyższe od usługi tradycyjnej, którą na zasadzie zwykłego telefonu można podsłuchać. Dodatkowo, o ile usługa zostanie skojarzona z bezpieczną pocztą w domenie massfax, jesteśmy w stanie zagwarantować dostarczenie wiadomości do komputera odbiorcy z wykorzystaniem bezpiecznego, szyfrowanego połączenia - takiego samego, jakie używane jest do łączenia się internetowo z bankami. W przypadku użytkowania skrzynek pocztowych znajdujących się poza administracją MassFax, z oczywistych względów technicznych gwarantujemy poufność informacji do styku naszej infrastruktury z publiczną siecią Internet.

Jakie urządzenia są potrzebne do obsługi MassFax, jakie są wymagania sprzętowe?

Aby móc korzystać z usługi MassFax należy mieć dowolny komputer z dostępem do Internetu.

Czy usługa działa na systemach Linux i Windows jednakowo?

Tak, jeżeli w tych systemach zainstalowane są programy pocztowe oraz dowolny program służący do otwierania plików PDF.

Czy można samodzielnie skonfigurować usługę?

Usługa konfigurowana jest już w momencie jej rejestracji. Użytkownik otrzymuje możliwość dowolnej konfiguracji w przyszłości poprzez Panel Klienta MassFax, którego funkcjonowanie i sposób korzystania szczegółowo omawiają Konsultanci Biura Obsługi Klienta w ramach Wsparcia Technicznego PREMIUM. Wsparcie ze strony naszych specjalistów jest nieograniczone w czasie, wystarczy kontakt telefoniczny bądź elektroniczny. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, gwarantujemy telefon zwrotny bądź odpowiedź email w przeciągu maksymalnie 15 minut od zgłoszenia.

Czy numery MassFax różnią się od numerów sieci publicznej?

Numery MassFax nie różnią się niczym od tradycyjnych numerów fax z tym, że dzięki MassFax korespondencja jest odbierana w postaci mailowej a nie na kosztownym papierze termicznym faksu tradycyjnego. Wysyłanie faksów realizowane jest wygodnie, poprzez własny email lub Panel MassFax.

Czy odbiorca będzie znał numer, z którego został wysłany fax?

Tak. System faksowy w nagłówku przesyłanych wiadomości będzie wprowadzał numer MassFax nadawcy bądź jego określenie. Usługa umożliwia dowolne przygotowanie treści nagłówka poprzez Panel.

W jakich strefach numeracyjnych dostępny jest MassFax?

MassFax dostępny jest we wszystkich 49 strefach numerycznych. Oto one:
( 0-12 ) faks MassFax Kraków i byłe województwo krakowskie
( 0-13 ) faks MassFax Krosno i byłe województwo krośnieńskie
( 0-14 ) faks MassFax Tarnów i byłe województwo tarnowskie
( 0-15 ) faks MassFax Tarnobrzeg i byłe województwo tarnobrzeskie
( 0-16 ) faks MassFax Przemyśl i byłe województwo przemyskie
( 0-17 ) faks MassFax Rzeszów i byłe województwo rzeszowskie
( 0-18 ) faks MassFax Nowy Sącz i byłe województwo nowosądeckie
( 0-22 ) faks MassFax Warszawa i byłe województwo warszawskie
( 0-23 ) faks MassFax Ciechanów i byłe województwo ciechanowskie
( 0-24 ) faks MassFax Płock i byłe województwo płockie
( 0-25 ) faks MassFax Siedlce i byłe województwo siedleckie
( 0-29 ) faks MassFax Ostrołęka i byłe województwo ostrołęckie
( 0-32 ) faks MassFax Katowice i byłe województwo katowickie
( 0-33 ) faks MassFax Bielsko-Biała i byłe województwo bielskie
( 0-34 ) faks MassFax Częstochowa i byłe województwo częstochowskie
( 0-41 ) faks MassFax Kielce i byłe województwo kieleckie
( 0-42 ) faks MassFax Łódź i byłe województwo łódzkie
( 0-43 ) faks MassFax Sieradz - i byłe województwo Sieradzkie
( 0-44 ) faks MassFax Piotrków Tryb. i byłe województwo piotrkowskie
( 0-46 ) faks MassFax Skierniewice i byłe województwo skierniewickie
( 0-48 ) faks MassFax Radom i byłe województwo radomskie
( 0-52 ) faks MassFax Bydgoszcz i byłe województwo bydgoskie
( 0-54 ) faks MassFax Włocławek i byłe województwo włocławskie
( 0-55 ) faks MassFax Elbląg i byłe województwo elbląskie
( 0-56 ) faks MassFax Toruń i byłe województwo toruńskie
( 0-58 ) faks MassFax Gdańsk i byłe województwo gdańskie
( 0-59 ) faks MassFax Słupsk i byłe województwo słupskie
( 0-61 ) faks MassFax Poznań i byłe województwo poznańskie
( 0-62 ) faks MassFax Kalisz i byłe województwo kaliskie
( 0-63 ) faks MassFax Konin i byłe województwo konińskie
( 0-65 ) faks MassFax Leszno i byłe województwo leszczyńskie
( 0-67 ) faks MassFax Piła i byłe województwo pilskie
( 0-68 ) faks MassFax Zielona Góra i byłe województwo zielonogórskie
( 0-71 ) faks MassFax Wrocław i byłe województwo wrocławskie
( 0-74 ) faks MassFax Wałbrzych i byłe województwo wałbrzyskie
( 0-75 ) faks MassFax Jelenia Góra i byłe województwo jeleniogórskie
( 0-76 ) faks MassFax Legnica i byłe województwo legnickie
( 0-77 ) faks MassFax Opole i byłe województwo opolskie
( 0-81 ) faks MassFax Lublin i byłe województwo lubelskie
( 0-82 ) faks MassFax Chełm i byłe województwo chełmskie
( 0-83 ) faks MassFax Biała Podlaska i byłe województwo białopodlaskie
( 0-84 ) faks MassFax Zamość i byłe województwo zamojskie
( 0-85 ) faks MassFax Białystok i byłe województwo białostockie
( 0-86 ) faks MassFax Łomża i byłe województwo łomżyńskie
( 0-87 ) faks MassFax Suwałki i byłe województwo suwalskie
( 0-89 ) faks MassFax Olsztyn i byłe województwo olsztyńskie
( 0-91 ) faks MassFax Szczecin i byłe województwo szczecińskie
( 0-94 ) faks MassFax Koszalin i byłe województwo koszalińskie
( 0-95 ) faks MassFax Gorzów i byłe województwo gorzowskie

Czy mogę założyć kolejny numer MassFax?

Tak. Można zamówić dowolną ilość numerów MassFax. Dodatkowo istnieje możliwość łączenia numerów w pakiety usług.

Czy można wykupić usługę na dłuższy okres?

Usługa standardowo dostępna jest w abonamencie miesięcznym. Istnieje jednak możliwość zakupienia usługi na okres 1 roku. W tym celu prosimy Państwa o kontakt z naszym konsultantem.

W jakim formacie jest dostarczany fax?

Fax jest dostarczany w postaci wiadomości email z załącznikiem w formacie PDF. Aby czytać pliki formatu PDF wystarczy mieć w komputerze zainstalowany dowolny kreator plików .pdf.
Darmowy kreator plików .pdf znajduje się tutaj.

Czy muszę zainstalować dodatkowe oprogramowanie?

Nie, usługa nie wymaga dodatkowych nakładów. W cenę usługi wliczone są wszystkie opłaty.

Czy po roku będę miał pierwszeństwo do otrzymania dotychczas zakupionego numeru?

Odnowienie usługi następuje dla zamówionego numeru. W związku z tym oczywiście jeżeli odnowią Państwo usługę przed końcem okresu, na który została wykupiona, będą Państwo korzystać dalej z tego samego numeru.

Na ile adresów email mogą przychodzić faksy?

Ze względu na możliwości techniczne usługi, dla jednego numeru faksu można zdefiniować aż 10 różnych adresów email, na które będą dostarczane wiadomości.

Czy można zmieniać konta email, na które są dostarczane faksy?

Tak. Konta email można modyfikować, dodawać oraz usuwać w dowolnym czasie z wykorzystaniem indywidualnego Panelu MassFax.

Na ilu stanowiskach pracowniczych mogą być odbierane faksy?

Na dowolnej ilości. MassFax umożliwia wdrożenie w zależności od zapotrzebowania w Firmie.

Czy mogę też wysyłać faksy korzystając z Państwa usługi?

Tak, istnieje możliwość wysyłania faksów dzięki usłudze MassFax.

W jaki sposób mogę wysyłać faksy?

Faksy wysyłać można z Panelu Użytkownika po zalogowaniu się na stronie panel.massfax.pl lub poprzez skrzynkę pocztową email. Wysyłanie faksu następuje po wpisaniu numeru faksu odbiorcy i dołączeniu dokumentu w formacie .pdf, .doc, .xls, .tif, .gif.
Szczegółowe Instrukcje wysyłania faksów znajdują się tutaj.
Darmowa wersja kreatora plików .pdf znajduje się tutaj.

Skąd wziąć login i hasło do panelu faksów wychodzących?

Hasło i Login otrzymacie Państwo po zamówieniu pełnej wersji usługi MassFax umożliwiającej odbieranie i wysyłanie faksów.

Co jeszcze zyskam wybierając Państwa usługę?

MassFax to jedyne na rynku urządzenie faksowe, które poza standardowymi funkcjami faksu tradycyjnego, umożliwia kompleksową realizację kampanii reklamowej wykorzystującej narzędzie mailingu faksowego. Nie jest już problemem wysłanie w krótkim czasie 1000 faksów - technologia MassFax pozwala skutecznie dostarczyć wiadomość faksową nawet do 50 000 odbiorców w ciągu jednego dnia.

Jaka jest efektywność kampanii faxmailingowych realizowanych poprzez państwa platformę?

FaxMailing-owa kampania reklamowa MassFax jest jedną z najefektywniejszych kosztowo metod dotarcia do biznesowego Klienta detalicznego. Chcąc dotrzeć z ofertą do wielu potencjalnych Klientów w tym samym czasie, po niespotykanie niskich kosztach, wystarczy przygotować precyzyjną bazę danych w arkuszu kalkulacyjnym, załączyć ją wraz z ofertą w Panelu MassFax i ustawić personalizację faksów tak, aby każdy kierowany był bezpośrednio do danego odbiorcy. O skuteczności narzędzia mailingu faksowego niech świadczy fakt, iż tylko 6% właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób odpowiedzialnych za odbiór korespondencji w tychże firmach deklaruje, że potrafi wyrzucić fax bez przeczytania kilku pierwszych zdań.

Mam telefony w TP S.A, / Netii / Dialogu, czy mogę założyć MassFax?

Tak, oczywiście. Usługa MassFax nie jest związana z żadnym z wymienionych operatorów i zapewnia niezależną od Operatorów dedykowaną linię faksową.

Czy usługę można przedłużyć bez zmiany dotychczasowego numeru?

Tak. Przedłużając usługę utrzymujecie Państwo ten sam numer telefonu.